Samsung’un kamera güncellemesi Avrupa’da!

Samsung’un Güney Kore’de başlayan ve şimdi Avrupa’da kullanıma sunulan Galaxy S23 serisi için yayınladığı kamera güncellemesi oldukça kapsamlı bir güncelleme. Bu güncelleme, telefonun kamera performansını artırmak ve kullanıcıların daha iyi fotoğraflar ve videolar çekebilmelerini sağlamak için bir dizi ayarı değiştiriyor.

Öncelikle, güncelleme otomatik odaklama algoritmasını hızlandırarak fotoğraf çekim süresini kısaltıyor. Ayrıca, yüz tanıma, Gece Modu ve bazı görüntülerde ortaya çıkan yeşil çizgi gibi sorunları düzeltiyor. Kamera yardımcısındaki ayarları değiştirerek odaklandıktan sonra fotoğraf çekmeyi tercih eden kullanıcılar için seçenekler sunuyor.

Güncelleme ayrıca, Ultrawide lensle düşük ışıklı ortamlarda çekim yaparken “Süper Sabit” özelliği açıldıktan sonra daha keskin ve titremesiz video çekmek için ayarlamalar yapıyor. Ayrıca, galeride işlenmekte olan fotoğrafları hemen silmenizi sağlayan bir işlev ekliyor.

Kamera Video Modu’nda, arka kamera fotoğraf modunda çekim yaparken sol tarafta aralıklı yeşil çizgilerin ortaya çıkması sorununun yanı sıra, arka video çekiminde Otomatik FPS kapalı olduğunda FHD60 ile çekim yaparken görüntü sabitleme de iyileştiriliyor.

Güncelleme ayrıca düşük ve orta ışıkta yüksek piksel çözünürlükle çekim yaparken gökyüzündeki şerit şeklindeki bantlanma gürültüsünü azaltıyor ve yüksek piksel çözünürlükte çekim yaparken genel keskinliği optimize ediyor ve OIS sabitleme ile aralıklı bulanıklığı gideriyor.

Son olarak, Gece Modu’ndan sonra düşük ışıkta çekim yaparken çekim hızı> Yüksek çözünürlük> hız öncelikli seçildikten sonra çekim sırasında bozukluk yaşanması sorunu düzeltildi. 3. taraf video görüşmesinin sonunda yüz tanıma sorunu yaşayan kullanıcılar için de düzeltmeler yapıyor ve diğer birçok yoldan kamera işlemlerinin istikrarını da artırıyor.

Bu güncelleme, Samsung’un Galaxy S23 serisi için ciddi bir şekilde çalıştığını gösteriyor ve kullanıcıların daha iyi kamera performansı ve daha iyi fotoğraf ve video çekim deneyimleri elde etmelerine yardımcı olacak birçok geliştirme sunuyor.

Bartuğ Han Uzun

Bartuğ Han Uzun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir